دانشگاه آزاد اسلامی آماده مشاوره 24 ساعته به شما میباشد!

مهارت سلام و احوالپرسی

همکاران ما آماده ارائه مشاوره و پاسخگوی سوالات شما هستند

در صورت نیاز به مشاوره یا داشتن هرگونه سوال درباره کلاس‌ها، یا کارهای دفتری و ثبت نام میتوانید با با ما در تماس باشید...
مهارت سلام و احوالپرسی

یکی از مواردی که در آداب معاشرت و برقرار کردن ارتباط موثر با دیگران بسیار حائز اهمیت است، نحوه ی احوالپرسی با دیگران و شروع ارتباط است.

اولین موردی که خیلی در احوالپرسی کردن اهمیت دارد و باعث میشود شما مورد توجه قرار بگیرید و کاملا حرفه ای به نظر بیاید اعتماد به نفس است.

نحوه احوالپرسی با دیگران یکی از موارد مهم برای شروع یک ارتباط است. در نظر اول هر شخصی که بتونه خیلی خوب احوالپرسی کنه، انسان با اعتماد به نفسی به نظر میآد.

متاسفانه این روزها احوالپرسی ها همه خیلی تکراری شدند و افراد پشت سر هم و رگباری شروع به احوالپرسی می کنند و مثل یک دستگاه پخش صوتی دکمه پخش رو میزنند و از هم دیگه احوالپرسی می کنند. و باز هم متاسفانه در هنگام احوالپرسی اصلا به صحبت های طرف مقابل گوش نمی دهند که چی میگه! همینطور پشت سر هم و بدون وقفه حال و احوال می کنند.

چطور با اعتماد به نفس احوالپرسی کنیم

همونطور که خدمتتون عرض کردم، افرادی که در شروع صحبت و مخصوصا در هنگام احوالپرسی خیلی گرم، محکم و جذاب احوالپرسی می کنند در نگاه اول افرادی هستند که اعتماد به نفس بالایی دارند و افراد دیگه هم وقتی با این رو به رو می شند، انرژی می گیرند.

ما برای اینکه احوالپرسی با اعتماد به نفسی داشته باشیم باید به چند تا نکته دقت کنیم:

  • خیلی واضح احوالپرسی کنیم
  • با صدایی رسا احوالپرسی کنیم
  • زبان بدن قابل اعتمادی داشته باشیم
  • لبخند بزنیم و ارتباط چشمی خوبی با دیگران برقرار کنیم
  • موقع دست دادن خیلی شُل و بی حس و حال دست ندیم
  • در زمان احوالپرسی از جملات مثبت استفاده کنیم

در احوالپرسی هایمان خلاقیت داشته باشیم

خوب است که در احوالپرسی هایی که انجام میدهیم کمی خلاقیت به خرج دهیم و هر روز و هر روز یک جمله رو برای احوالپرسی استفاده نکنیم، اگر که اینطور باشد بعد از مدتی برامون عادت شده و دقیقا مثل یک ربات یا دستگاه پخش صوت احوالپرسی می کنیم.

در زمان احوالپرسی چه جملاتی بیان کنیم

همونطور که گفتیم، بهتر است که در احوالپرسی هایمان از جملات مثبت استفاده کنیم و کمی هم در بیان این احوالپرسی ها خلاقیت داشته باشیم. به شما پیشنهاد می کنیم، وقتی با افراد مختلف در ارتباط هستید به نحوه سلام و احوالپرسی های این افراد دقت کنید و از هر شخصی یک نکته یاد بگیرید،

مثلا از یک نفر، لحن صحبتش

از یک نفر دیگر، جملاتی که بیان میکنه

از یک نفر دیگر، زبان بدن

اگر برای این موارد که از دیگران یاد می گیریم یک دفترچه یادداشت کوچک تهیه کنیم و در دسترس قرار دهیم و یادداشت کنیم، می تونیم سر فرصت روی این موارد فکر کنیم و جملات خوب و دلنشین، متناسب با شخصیت خودمان بسازیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *